Telefon: 0212 461 44 41

Hafta içi-Cumartesi:09.00 18.00

HVAC Sistemleri

HVAC Sistemleri


HVAC sistemlerinde sistemin kullanılmakta olduğu ortam ve şartlar değişim gösterebiliyor. Bu değişim olsa dahi üzerinde bulunan ana kontrol sistemleri, kesinleştirilmiş olunan bazı başlıkların altında toplanabiliyor. HVAC sistemi içerisinde var olan belirli alt kontrollerin sağlanması ile birlikte ana sistemin kontrolü oluşturuluyor. Alt kontroller ile denetim yapılır. Bunun neticesinde parçalara bölünmüş olunan bütün bir sistemin verilerini alt kontrollerden toplar. Sonrasında bütün alt sistemler arasındaki bağlantılar da sağlanmış olunur. Sistem kontrolü bu şekilde tamamlanmış olur. HVAC sistemlerinin koordineli bir doğrultuda çalışması sistem bütününde ve alt sistemlerinde olan kontrol elemanları vesilesiyle sağlanıyor. Sistemde bulunmakta olunan ana kontrol elemanları; valfler, otomatik damperler ve sensörlerdir.

Huge Template Collection

Havalandırma Kanalı

Havalandırma kanalı, havalandırma sistemleri insanların ve iş yoğunluğunun fazlalık gösteriyor olduğu durumlarda bulunan havayı temizliyor. Sağlıklı hava akışını sağlayan bu sistem olarak karşımıza çıkıyor. Havalandırma sistemlerinin kurulmasında fanlar kadar havalandırma kanalları da büyük önem taşıyor. Bunun yanında aynı zamanda diğer ekipmanların da kalitesi çok önemlidir. Kalite bazında çalışmaların sürdürüldüğü bir üretim süreci gerekliliğini koruyor. 2M Mühendislik olarak havalandırma kanalı noktasında da oldukça dikkatli çalışmalar gösteriyoruz.

Klima Santrali

Atmosferden alınmakta olunan taze havanın farklı koşullandırmaların ardından mahale gönderilmesini sağlamakta olan cihaz, klima santralidir. Klima santrali, pek çok tipte üretilebiliyor. Bu üretilen farklı tipler içerisinde damper motoru ( taze hava ve egzoz ya da karışım ) , filtre, ısıtma serpantini, soğutma serpantini, vantilatör, aspiratör şeklindedir.

Aspiratör Vantilatör Hücreli

Klima santrali, aspiratör ve vantilatör hücreleri çalışma koşullarına uygun olacak şekilde seçilerek hareket ediliyor. Fan seçimleri, özel seçim programlarının vesilesi ile teknolojik ortamda yapılarak zamandan da tasarruf sağlanıyor. Kullanılan fanlar, geriye eğik, seyrek, kanatlı şeklinde oluyor. İleriye ise eğik, kısa ve kanatlı şeklinde oluyor. Aspiratör ve vantilatör hücrelerinin sistemlerinde dikkatli bir şekilde çalışma gerçekleştirmek gerekiyor. İnce ayrıntılı bir tasarım ve üretim süreci bulunduğundan ötürü alanında uzmanlaşmış olan ve profesyonellik esaslarına uygun olacak şekilde hareket eden ekipler tarafından üretimi gerçekleştirilmelidir. Bu noktada 2M Mühendislik olarak en doğru tasarım ve üretim sürecini hedeflemekteyiz.

Fan grupları

Havalandırma sistemleri, iş yeri ortamlarında kirlenmiş olan ve bundan ötürü sağlığa da azımsanmayacak düzeyde zararı olan havada değişimi sağlamak amacıyla kullanılır. Doğal akım, etkin basınç yahut mekanik bir etki yardımı ile bu işlemleri gerçekleştirir. Bulunulan ortamdan hava emilir. Hava emiliminin ardından emilen hava dışarıya atılır.

Basınç farkından yararlanarak havanın akışını değiştirmekte olan aletler fan grupları olarak ele alınır. Fanın hareketli elemanı kinetik enerji yaratır. Havaya kazandırılan bu enerji, çeşitli ve farklı şekillerde kullanılabilmektedir.

Totale bakıldığında ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinde genel olarak süreçler iyi bir şekilde analiz edilerek sistemler kullanılmaya hazır hale getirilmelidir. Bunun için en ideal adrestesiniz. 2M Mühendislik, harika sistemleri sizlerle buluşturmaya devam ediyor.

700+
Mutlu Müşteri
125+
Çözüm Ortağı
312+
Proje Yönetimi
490+
Isıtma & Soğutma Sistemi


Referanslarımız